"Zatvorite oči i gledajte film koji se odigrava u vašim glavama dok slušate ovu glazbu!" - poručio je pijanist Ante Milić mladim drniškim slušateljima koji su u ponedjeljak (19 sati) 18. veljače 2008. ispunili koncertnu dvoranu glazbene škole.
Na programu solističkog recitala mjesto su našle tri sonate, a u uvodnom dijelu Milić je objasnio da je naziv "sonata" u davnoj prošlosti opisivao sva instrumentalna djela (tal. sonare = zvučati, odjekivati), da bi tek od 17-og stoljeća sonata postala samostalna glazbena vrsta.

Drniš, 18. veljače 2008.

Ante Milić rođen je 1969. godine u Parizu, a već 1988. je diplomirao klavir (da bi 1994. magistrirao) na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Zvjezdane Bašić.
Dobitnik je nekoliko domaćih i međunarodnih nagrada: Senigalia (1984., 3. nagrada), Udine (1985., 1. nagrada), „Darko Lukić“ (1987.), Jugoslavensko natjecanje muzičkih umjetnika (Zagreb 1987., 2. nagrada, 1. mjesto).
Nastupao je u desetak europskih zemalja te kao solist uz pratnju Zagrebačke filharmonije, Simfonijskog orkestra HRT, Zagrebačkih solista, Dubrovačkog simfonijskog orkestra, Puhačkog orkestra HV, Hrvatskog komornog orkestra, Mostarskog simfonijskog orkestra i Mariborskog komornog orkestra.

Godine 2005. diplomirao je dirigiranje u klasi Vjekoslava Šuteja.
Dirigirao je ansamblima zagrebačke Muzičke akademije te Simfonijskim puhačkim orkestrom HV, a od 2006. godine zborovođa je MPZ-a „Janjevo“.
Pokretač je ciklusa Piano fortissimo, orkestra „Nota bene“ te ansambla „Grand winds“.
Od 1998. godine docent je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Autogram...

W. A. MOZART: Sonata u C – duru, KV 330
Allegro moderato
Andante cantabile