Nakon završenog glazbenog obrazovanja u Rovinju i Puli, Ronald Braus je diplomirao solo pjevanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Dunje Vejzović. Usavršavao se na tečajevima kod uglednih vokalnih pedagoga (K. Ricciarelli, C. Hansell Bakić...).
U raznim opernim kućama ostvario je brojne operne uloge, npr. Bruschino (G. Rossini: Il signor Bruschino), Gasparo (G. Donizetti: Rita), Lambertuccio (F. Suppe: Boccacio) i dr.
Često nastupa kao koncertni pjevač na mnogim festivalima u zemlji i inozemstvu (Slovenija, Austrija, BIH, Italija, Švicarska)
Aktivno se bavi vokalnom pedagogijom te sudjeluje u edukativnim projektima: Od baroka do roka; Šaljiva glazba velikih majstora, Mozart dolazi u goste.
Umjetnički je voditelj Međunarodnog kulturnog centra u Rovinju, dirigent Ženskog pjevačkog zbora "Hrvatica" i Mješovitog pjevačkog zbora crkve sv. Blaža u Zagrebu.
Od 2000. godine je ustanovio "Glazbene večeri u dvorcu" na Crvenom otoku kod Rovinja.
U prosincu 2005. izdao je nosač zvuka.

Jakša Zlatar
je diplomirao i magistrirao klavir na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a na Filozofskom fakultetu u Zagrebu je diplomirao psihologiju i sociologiju. Usavršavao je klavir na konzervatoriju S. Cecilia u Rimu.
Profesor je klavira i metodike klavira na muzičkim akademijama u Zagrebu i Ljubljani.
Osim što koncertira, održava seminare, a član je žirija na domaćim međunarodnim pijanističkim natjecanjima.
Autor je dviju knjiga iz metodike klavira i brojnih eseja iz povijesti pijanizma.
Također je umjetnički direktor Hrvatske glazbene scene mladih.

B. PAPANDOPULO: Narodne pjesme
Široko je polje
Dođi mi, dođi
Meknite se vse gore
Marjetina, Šaketina

LJ. KATUNARIĆ: O, daj mi snage, Bože

G. PERGOLESI: Nina (Siciliana)

J. S. BACH: Preludij
F. COUPERIN: Sestra Monika
E. GRANADOS: Andaluzija
I. ALBENIZ: Asturias

G. VERDI: Arija Germonta iz opere "Traviata"

W. A. MOZART: Arija Papagena iz opere "Čarobna frula"

W. A. MOZART: Arija Figara iz opere "Figarov pir"

G. DONIZETTI: Arija Gaspara iz opere "Rita"

A što kaže publika?

Zvonimira Lojić: "Koncert je bio jako zanimljiv i zabavan. Sviđa mi se što je pjevač uz pjevanje i glumio te što je ukratko opisao svaku pjesmu prije izvedbe."

Josip Močić: "Vrlo zanimljiv koncert, najdraže su mi arije Papagena i Figara."

Roko Radeljak: "Za mene ovo spada među najbolje koncerte koje sam čuo u glazbenoj školi. Dojmila me se zanimljiva interpretacija te pogotovo napjevi koje je obradio Boris Papandopulo."

Franka Vukorepa: "Jak i ugodan glas pjevača, zanimljive pjesme i prikazivanje emocija, učinili su koncert jako zanimljivim i za gledanje i slušanje."