Dalibor Cikojević rođen je u Zadvarju kod Omiša, a glazbenu naobrazbu započeo je sa sedam godina u Splitu gdje je završio srednju glazbenu školu u klasi prof. Jelke Bakašun. Nakon toga je diplomirao i magistrirao glasovir u Beču na Visokoj glazbenoj školi u klasi prof. Alexandera Jennera.

Nastupa na raznim domaćim i inozemnim festivalima (Splitsko ljeto, Zagrebačko ljeto, Dubrovačke ljetne igre, Osorske glazbene večeri, Raba Musikfestival, George Enescu Festival i Wiener Festwochen), uspješno surađuje s orkestrima (Zagrebačka filharmonija, Simfonijski orkestar HRT-a, orkestar HNK-a u Splitu, Wiener Ensemble des 20. Jhr.), a djeluje i na području komorne glazbe.
Njegov koncertni repertoar seže od baroka do suvremenih djela 21. stoljeća.

Osim koncertne djelatnosti, dugi niz godina djeluje i kao glazbeni pedagog u Austriji, a sada je izvanredni profesor i prodekan za međunarodnu suradnju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Objavio je nosač zvuka s glasovirskim djelima Borisa Papandopula i dva romana: "Ostavština posljednjeg skladatelja" (Ljevak, 2003.) i "Violina" (Teovizija, 2006.)

C. FRANCK: Preludij, fuga i varijacija op. 18

B. KUNC: Mlado lišće op. 20