"U romantizmu osobnost umjetnika dolazi u prvi plan, a glazba više ne govori o nečemu apstraktnom već o umjetnikovim borbama i osjećajima." (Enciklopedija klasične glazbe, Znanje, 2004.)

Tu značajku glazbe romantizma (19. st.) mnogobrojnim drniškim slušateljima uvjerljivo je dočarao Hari Gusek na koncertu skladbi Franza Liszta i Frederica Chopina.

Hari Gusek (1952.) počinje učiti klavir u rodnom Zadru, srednju glazbenu školu nastavlja u  Zagrebu gdje završava diplomski i poslijediplomski studij na Muzičkoj akademiji. Usavršavao se na Konzervatoriju Čajkovski u Moskvi.
Imao je brojne nastupe u Hrvatskoj i inozemstvu kao solist, u komornim sastavima i s orkestrom.
Snimio je više Chopinovih i Skrjabinovih djela.
Na Muzičkoj akademiji u Zagrebu predaje klavir od 1978., najprije kao asistent prof. Ive Mačeka, a od 1985. kao docent.

F. LISZT: Funerailles
3. consolation u Des - duru
Balada u h - molu

F. CHOPIN: Nocturno u e - molu, op. 72
Fantasie - impromtue op. 66
Poloneza u cis - molu, op. 26, br. 1
Poloneza u As - duru, op. 53

Drniš, 23. siječnja 2008.