Treći koncert (šk.g. 2007/08) u organizaciji Hrvatske glazbene scene mladih i naše škole održala je Julia Gubaidullina na glasoviru u srijedu, 12. prosinca u koncertnoj dvorani.

Julia Gubaidullina (1974), umjetnica iz Moldavije, klavir je počela svirati već sa 4 godine, a prvi veći uspjeh postiže sa 12 godina nastupajući kao solistica uz pratnju simfonijskog orkestra Moldavske filharmonije. Nakon završene Specijalne glazbene škole za talentiranu djecu (1992.) i Glazbene akademije (1997.), školovanje dovršava 1999. godine, kada je magistrirala na Moskovskom konzervatoriju "Čajkovski". Aktivno je sudjelovala na međunarodnim glazbenim radionicama u Moldaviji, a bila je i na tromjesečnom stručnom usavršavanju u Japanu. Više puta je nagrađivana na međunarodnim natjecanjima, a za posebna umjetnička dostignuća dobila je Specijalnu nagradu UNESCO-a.

Drniš,12.prosinca 2007.

Pored brojnih solističkih nastupa, često svira i u različitim ansamblima. U duetu s violinom, čelom, klarinetom, flautom te u triu i kvartetu izvela je mnoga djela komorne literature. Od osnivanja (2001.) je članica ansambla Sonemus.
Nastupala je u Moldaviji, Rusiji, Rumunjskoj, Španjolskoj, Austriji, Portugalu, Italiji, Švedskoj, Hrvatskoj, BIH, Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Japanu i SAD-u.

Od 2005. godine živi u Hrvatskoj, a trenutno radi kao korepetitor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Na svojim koncertima izvodi djela iz svih stilskih razdoblja pa je mnogobrojnu drnišku publiku oduševila nadahnutim izvedbama romantičnih i impresionističkih skladbi.

F. CHOPIN: Nocturno op. 48, br. 1 u c - molu
                         Scherzo br. 2, op. 31 u b - molu

C. DEBUSSY: 4 Preludija
Voiles