Nesvakidašnji glazbeni događaj priredio je Srđan - Filip Čaldarović 23. travnja 2008. godine u Drnišu.
Prvi dio klavirskog koncerta protekao je uz romantičnu Busonijevu obradu Bachove Chaconne, Lisztovu Baladu i Chopinovu Polonezu, a u drugom dijelu smo čuli djela skladatelja iz 20. stoljeća: kubanskog Lecuone i argentinskog Ginastere.

Ernesto Lecuona y Casada, vrsni pijanist i skladatelj, kubanske je ritmove donio u Europu. U suiti "Andalucia" glazbom iznosi oduševljenje tom španjolskom pokrajinom (domovinom velikih gitarista, slikara i filozofa), pogotovo gradom Cordobom i njegovom "crvenom palačom".
Argentinski skladatelj Alberto Ginastera predstavljen je Argentinskim plesovima: "Ples staroga pastira", "Ples lijepe djevojke" i "Ples drskoga gaucha".

Srđan - Filip Čaldarović (1973.) započeo je glazbeno obrazovanje u glazbenoj školi "Pavao Markovac" u Zagrebu u klasi prof. Jelice Kuzmin. Diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Vladimira Krpana. Usavršavao se na Indiana University School of Music u Bloomingtonu (SAD) i Trinity College of Music u Londonu, a magistrirao na sveučilištu University of Miami na Floridi.
Od 2005. godine djeluje kao docent na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.
Njegov koncertni repertoar obuhvaća djela Bacha, Beethovena, Chopina, Liszta, Schumanna i druga velika imena svjetskog i domaćeg glazbenog stvaralaštva (Šulek, Papandopulo, Pejačević, Kempf, Parać).
Od 1990. godine održava solo recitale i koncerte s orkestrom diljem Hrvatske. Redovito snima za Hrvatski radio i televiziju, a njegov prvi CD sa sonatama Liszta i Rachmaninova objavljen je 1998. godine.

Drniš, 23. travnja 2008.

J. S. BACH - F. BUSONI: Chaconne

F. LISZT: Balada u h - molu

F. CHOPIN: Poloneza u As - duru, op. 53

E. LECUONA: Suita "Andalucia"
Cordoba
Alhambra
Gitanerias
Malagueña

A. GINASTERA: Danzas Argentinas
Danza del viejo boyero
Danza de la moza donosa
Danza del gaucho matrero

Evo što su neke učenice izjavile o koncertu:

Monika Kasalo: "Prva skladba mi se svidjela (iako je bila duga) zato što je bilo izmjena kao glasno - tiho, brzo - sporo. U suiti "Andalucia" svaki je stavak bio poseban na svoj način, nisu bili slični po tempu ni dinamici i to mi se svidjelo. Argentinski plesovi su bili lijepi zato što je svaki ples točno glazbom opisivao naslov te skladbe."

Antonela Knežević: "Na koncertu je bilo dosta lijepe glazbe. Primijetila sam da je bilo i laganih i bržih melodija, a meni su se osobno više svidjele skladbe bržeg tempa. Iako pijanist ima samo 35 godina, jako dobro svira."

Anamarija Marin: "Koncert mi se svidio, posebno zadnja skladba zbog razlike u dinamici koja se javljala cijelo vrijeme. Ostale skladbe su mi se svidjele zbog tempa i načina sviranja."