U srijedu 20. veljače 2008. godine drniškoj publici su se predstavile dvije mlade umjetnice: Marija Šverko (violina) i Petra Gilming (glasovir). Izvele su djela kasnobaroknog skladatelja Tartinija, Beethovena (povezao klasiku i romantiku) i impresionista i neoklasicista Ravela.

Koncert su organizirale Hrvatska glazbena scena mladih i glazbena škola iz Drniša.

Marija Šverko (1983.) je rođena u Puli, diplomirala violinu na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji (2006.) u klasi prof. Tonka Ninića, a iste godine je upisala umjetničko usavršavanje u klasi prof. Oresta Shourgota. Predaje violinu u glazbenoj školi u Pregradi.
Redovito održava solističke recitale, a ostvarila je velik broj nastupa u sklopu sastava komorne glazbe te kao član raznih orkestara (YMISO - Internacionalni simfonijski orkestar mladih glazbenika, Opera HNK, Nota bene - Zagreb, Hrvatski komorni orkestar, Simfonijski orkestar mladih jugoistočne Europe...).

Petra Gilming diplomirala je (2000.) i magistrirala (2007.) glasovir u klasi prof. Vladimira Krpana na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji gdje je zaposlena kao umjetnički suradnik.
Nastupala je u Hrvatskoj, BIH, Slovačkoj, Italiji, Nizozemskoj i Španjolskoj. Istakla se kao solist, komorni glazbenik te uz pratnju orkestra (Simfonijski orkestar Muzičke akademije u Zagrebu, Hrvatski komorni orkestar, Dubrovački simfonijski orkestar).
Laureat je brojnih natjecanja (Zagreb 1993. i 1997., Pinerolo 1996. i 1997., Moncalieri 1997. i Pietra Ligure 1998.) i dobitnica mnogih nagrada.

G. TARTINI: Sonata za violinu i klavir ("Đavolji triler")
Larghetto
Allegro
Grave