Tomaž Petrač je rođen 1969. godine u Mariboru, gdje je završio osnovnu i srednju glazbenu školu. Kao jedan od najboljih studenata ljubljanske Akademije za glasbo u klasi prof. Dubravke Tomšič - Srebotnjak, dobio je Prešernovu nagradu koju dodjeljuje Ljubljansko sveučilište.

Usavršavao je klavir na seminarima kod L. Brumberga, P. Badure - Skode i J. Lateinera, a komornu glazbu kod A. Janigra.

Nakon završenog postdiplomskog studija u Baselu, djeluje u Sloveniji kao solist i komorni glazbenik te nastupa i uz orkestre u domovini i inozemstvu (Hrvatska, Švicarska, Njemačka, Belgija, Italija).

Od 1997. godine je docent za klavir na ljubljanskoj akademiji.

Drniš, 29. listopada 2008.

J. HAYDN: Sonata u Es - duru, Hob. XVI: 49
Allegro
Adagio cantabile
Finale - Tempo di Minuetto

L. van BEETHOVEN: Sonata u c - molu, Op. 13 - Pathetique
Grave -  Allegro di molto e con brio
Adagio cantabile
Rondo Allegro

F. CHOPIN: Dva nocturna
Op. 27, br. 1, u cis - molu
Op. 27, br. 2, u Des - duru
Šest etuda
Op. 10, br. 1, 3, 4, 7, 9, 12

Komentar publike:

Edita Čupić: "Skladbe su uglavnom bile brze i vatrene, a najviše mi se svidio Chopinov Nocturno u cis - molu. Najveći raspon tonova sam uočila u trećem stavku Beethovenove Sonate u c - molu."

Anamarija Marin: "Koncert mi se u cjelini svidio, najviše kad je svirao Beethovenovu Sonatu u c - molu jer su stavci imali velike razlike u tempu što mi je bilo zanimljivo i zabavno."

Anđela Ramljak: "Većina skladbi je bila prilično brza, najviše me se dojmio Chopinov Nocturno."